Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPlay-out: Niebylec dwukrotnie przegrywa z MOSiR-em Jasło

Play-out: Niebylec dwukrotnie przegrywa z MOSiR-em Jasło

04.03.2020

W ubiegły weekend Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec rozpoczął walkę o utrzymanie w II lidze. 29 lutego i 1 marca podjęli u siebie zespół MKS MOSiR Jasło. Zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie zwyciężyła ekipa przyjezdnych (3:2 i 3:0) Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0 dla Jasła.

Mecz I

Początek sobotniego spotkania należał do przyjezdnych. W pierwszym secie to oni wysunęli się na prowadzenie 8:4. W tym momencie o czas poprosił trener Krzysztof Frączek i jego ekipa po ataku Marciniaka czy bloku Lasockiego doprowadziła do wyrównania 10:10. Wówczas o chwilę dla swojej ekipy poprosił szkoleniowiec z Jasła co również miało pozytywny skutek i jego drużyna prowadziła już 17:13. Gospodarze mieli spore problemy w polu zagrywki oraz ze skutecznością w ataku, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa MOSiR-u Jasło 25:16.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po asie serwisowym Krawczyka czy atakach Jakubka na tablicy widniał wynik 8:5. W tym momencie o czas dla swojej ekipy poprosił trener Kilar, a jego drużyna wtedy wyrównała się punktami z rywalami 13:13 i obie strony zaczęły prowadzić wyrównaną rywalizację. Ostatecznie to gospodarze wygrali tę partię na przewagi 29:27.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia MKS-u MOSiR Jasło 5:1. Wtedy o czas poprosił trener Frączek i jego podopieczni na chwilę zbliżyli się punktami do rywali. W dalszej fazie spotkania to przyjezdni górowali nad rywalami, a ekipa z Niebylca miała spore problemy z wyprowadzeniem skutecznych ataków oraz w polu zagrywki przez co przegrali kolejnego seta 25:18.

Czwarty set stał na wyrównanym poziomie. Obie drużyny zacięcie rywalizowały niemal punkt po punkcie. W dalszej części tej partii to gospodarze wyszli na prowadzenie po skutecznych atakach Jakubka czy Warzochy. Przyjezdni pomagali rywalom w zdobywaniu punktów psując swoje zagrywki. Seta mocnym atakiem zakończył Jakubek 25:21 i o zwycięzcy spotkania zadecydować musiał tie-break.

Piąty set to również wyrównana walka obu drużyn. Na środku siatki Neobusa Raf-Mar Sołek Cars dobrze spisywał się Książkiewicz, a w ataku Krawczyk. Po przeciwnej stronie skuteczny w ataku był Matuła. Niestety to jednak ekipa z Jasła zwyciężyła seta 15:13, a całe spotkanie 3:2.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – MKS MOSiR Jasło 2:3 (16:25, 29:27, 18:25, 25:21, 13:15)

Niebylec: Marciniak, Warzocha, Lasocki, Komar, Jakubek, Bartosik, Świeczka(L) oraz Pichla, Krawczyk, Golesz, Książkiewicz, Świst.

Jasło: Soboń, Czado, Skomro, Waśko, Matuła, Gorczyca, Kordowski(L) oraz Procanin.

Mecz II

Premierowa odsłona niedzielnego spotkania rozpoczęła się wyrównaną grą obu drużyn. W późniejszym czasie gospodarze mieli spore problemy z wyprowadzeniem kontrataków oraz z odbiorem mocnej zagrywki rywali co doprowadziło do stanu 10:6. Po krótkiej przerwie na żądanie trenera Frączka jego ekipa odrobiła straty do rywali, a w późniejszym czasie doprowadzili do wyniku 22:18. Od tego momentu w drużynie z Niebylca ponownie nastąpiło zacięcie. Ich rywale zdobywając 7 punktów z rzędu zwyciężyli seta 25:22.

Drugi set rozpoczął się prowadzeniem siatkarzy z Jasła 5:1. Trener Krzysztof Frączek próbował ratować sytuację zmianami oraz przerwami, lecz niewiele one wniosły bo to drużyna Bartosza Kilara pokazywała swoje najmocniejsze atuty. Niebylczanie mieli spore problemy z przyjęciem mocnych zagrywek przyjezdnych. Seta atakiem ze środka siatki zakończył Skomro 25:19.

Początek trzeciego seta stał już na wyrównanym poziomie i obie ekipy grały niemal punkt po punkcie. W dalszej części spotkania po atakach Marciniaka, Jakubka i Śwista Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec wyszedł na prowadzenie 15:12. Niestety nie udało im się utrzymać przewagi, przyjezdni doprowadzili do remisu, a później przeskoczyli punktami rywali. Podwójny blok Matuły i Gorczycy zakończył seta 25:19, a całe spotkanie 3:0.

Teraz rywalizacja przenosi się do Jasła. W najbliższą sobotę 7 marca Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec zmierzy się ponownie z MKS-em MOSiR Jasło w trzecim pojedynku. W przypadku zwycięstwa drużyny z Niebylca kolejne spotkanie rozegrane zostanie następnego dnia również w Jaśle.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – MKS MOSiR Jasło 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

Niebylec: Golesz, Warzocha, Komar, Lasocki, Jakubek, Bartosik, Świeczka(L) oraz Książkiewicz, Krawczyk, Pichla, Marciniak, Świst.

Jasło: Gorczyca, Soboń, Czado, Skomro, Waśko, Matuła, Kordowski(L) oraz Procanin, Bykowski, Piróg.