Jesteś tutaj: Strona głównaNewsRundę zasadniczą kończymy zwycięstwem

Rundę zasadniczą kończymy zwycięstwem

04.02.2020

15 lutego w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej sezonu 2019/20 Neobus Raf-Mar Sołek Cars przed własną publicznością podjął zespół Extrans Sędziszów Małopolski. Mecz zwyciężyli gospodarze 3:0. Zajmują oni 6 lokatę w tabeli i w następnej fazie rozgrywek zmierzą się z drużyną MKS MOSiR Jasło.

W premierową odsłonę lepiej weszli siatkarze Krzysztofa Frączka. Zespół z Sędziszowa miał spore problemy w polu zagrywki. Gospodarze spotkania wręcz przeciwnie. Mocną zagrywką odbijali rywali od siatki i już na początku spotkania szkoleniowiec Tomasz Józefacki zmuszony był skorzystać z przysługujących mu przerw (przy stanie 6:3 i 12:4). W ataku świetnie spisywał się Golesz i Warzocha. Niebylczanie również skutecznie blokowali rywali. Seta mocnym atakiem z prawego skrzydła zakończył Golesz 25:17.

Drugi set również rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars. Po ataku ze środka Bartosika, pojedynczym bloku Komara, czy asie serwisowym Golesza ekipa z Niebylca prowadziła już 9:2. Siatkarze Tomasza Józefackiego nadal mieli spore problemy z zagrywką i skutecznymi atakami i przy stanie 15:9 trener przyjezdnych poprosił o czas dla swojej drużyny. Po nim jego ekipa zaczęła odrabiać straty do rywala, na co zareagował Krzysztof Frączek i także poprosił o chwilę przerwy dla swoich siatkarzy co miało pozytywny skutek. Podwójny blok Warzochy i Lasockiego zakończył seta 25:17.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych i na samym początku tej partii trener Frączek zmuszony był skorzystać z przysługującej mu przerwy. Po nim jego podopieczni zaczęli odrabiać straty, a następnie wysunęli się na prowadzenie. W ataku wówczas świetnie spisywał się Jakubek. Siatkarze z Niebylca dokładali również punkty bezpośrednio z zagrywki. Doskonale również funkcjonował blok co doprowadziło gospodarzy do zwycięstwa w tej partii 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

Po rundzie zasadniczej przyszła pora na fazę play-out. Siatkarze z Niebylca rywalizować będą z ekipą MOSiR-u Jasło. W tym sezonie zwyciężyli z nimi oba spotkania. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w niebyleckiej hali 29 lutego i 1 marca, ponieważ Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec jest drużyną, która zajęła wyższe miejsce po rundzie zasadniczej i to oni organizują pierwsze spotkania. Rywalizacja toczyć będzie się do trzech wygranych. Zapraszamy kibiców do wspólnego dopingu.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – Extrans Sędziszów Małopolski 3:0 (25:17, 25:17, 25:20)

Niebylec: Jakubek, Bartosik, Golesz, Warzocha, Lasocki, Komar, Świeczka(L)

Sędziszów Młp.: Polek, Pyrsak, Perłowski, Grendysa, Małek, Kalandyk, Szczęch(L) oraz Kotyla, Kozłowski, Bilski.