Jesteś tutaj: Strona głównaNewsW Ropczycach zdobywamy tylko jeden punkt

W Ropczycach zdobywamy tylko jeden punkt

04.02.2020

Nie udało się siatkarzom Neobusa Raf-Mar Sołek Cars wyjść zwycięsko z pojedynku z niżej notowanymi Błękitnymi Ropczyce. Chociaż początkowo wygrywali 2:0 to jednak gospodarze triumfowali w sobotnim spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 i niestety przekreśla to szanse siatkarzy z Niebylca na awans do fazy play-off.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. W dalszej fazie po skutecznych atakach Marciniaka i Warzochy to goście wyszli na prowadzenie i trener Stanisław Pieczonka zmuszony był skorzystać z przysługującej mu przerwy dla swoich podopiecznych. Po nim przyjezdni nadal skutecznie punktowali. Na środku siatki dobrze prezentował się Książkiewicz, a w obronie Świeczka. Siatkarze z Niebylca zwyciężyli seta 25:18.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Błękitnych Ropczyce. Trener Krzysztofa Frączek dokonał wówczas zmiany i za Marciniaka wszedł Golesz oraz poprosił o czas dla swojej drużyny. Miało to pozytywny skutek bo goście wyrównali się wtedy punktami z gospodarzami i rozpoczęli zaciętą rywalizację. Nie trwała ona jednak długo bo siatkarze z Niebylca zaczęli popełniać błędy w polu zagrywki i Błękitni prowadzili już 17:13. W tym momencie o drugi czas poprosił szkoleniowiec z Niebylca i jego ekipa ponownie wyrównała się punktami z rywalami i rozpoczęła się gra na przewagi. Ostatecznie po asie serwisowym Warzochy to goście zwyciężyli seta 31:29.

Trzeci set również rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Od stanu 7:7 to jednak podopieczni trenera Pieczonki zaczęli górować nad rywalami. Trener Krzysztof Frączek próbował ratować sytuację prosząc sędziów o czas dla swojej ekipy oraz dokonując zmian. Niestety nie przyniosło to zamierzonego rezultatu i Niebylczanie ulegli w tej partii 25:22

Czwarty set to już zdecydowana dominacja zespołu Błękitnych Ropczyce. Drużynie z Niebylca w tej partii spotkania nie wychodziło praktycznie nic. Mieli spore problemy z zagrywką, skutecznymi atakami oraz przyjęciem piłki. Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Frączka czy zmiany w jego ekipie bo to rywale narzucili im swój rytm gry. Przyjezdni przegrali seta 25:12 i o zwycięzcy spotkania zadecydować musiał tie-break.

Piąty set również rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Przy stanie 5:2 o czas poprosił trener Frączek. Po nim jego ekipa przez chwilę miała problemy w polu zagrywki, a następnie zaczęli odrabiać straty do rywali. W końcówce seta siatkarze Neobusu Raf-Mar Sołek Cars Niebylec zostali najprawdopodobniej wyprowadzeni z równowagi przez głównego sędziego spotkania. Nie zgadzali się z jego wątpliwymi decyzjami za co ukarani zostali czerwoną kartką. Set zakończył się wynikiem 15:13 dla gospodarzy, a całe spotkanie 3:2.

Teraz siatkarzy czeka tygodniowa przerwa, a po niej w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Neobus Raf-Mar Sołek Cars zmierzy się z zespołem Extrans Sędziszów. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 15 lutego na godzinę 18. Zapraszamy kibiców do wspólnego dopingu.

KS Błękitni Ropczyce – Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:2 (18:25, 29:31, 25:22, 25:12, 15:13)

Ropczyce: Polański, Białorudzki, Waszczuk, Pękala, Lejko, Kij, Siuta(L) oraz Opiela, Grabiec.

Niebylec: Warzocha, Książkiewicz, Komar, Jakubek, Bartosik, Marciniak, Świeczka(L) oraz Krawczyk, Golesz, Pichla, Lasocki.