Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWicelider wyjeżdża z Niebylca z trzema punktami

Wicelider wyjeżdża z Niebylca z trzema punktami

28.01.2020

25 stycznia Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec podejmował przed własną publicznością zespół z Mazowsza Enea KKS Kozienice. Nie udało się jednak siatkarzom z Niebylca wygrać tego pojedynku. Ulegli oni rywalom 3:0 i jest to pierwsze zwycięstwo KKS-u w Niebylcu.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych. Już na początku seta (5:1) trener Krzysztof Frączek zmuszony był poprosić o czas dla swoich podopiecznych. Jego zawodnicy w tej partii mieli spore kłopoty ze skutecznymi atakami. Zawodnicy KKS-u postawili na mocną zagrywkę, z przyjęciem której mieli problemy Niebylczanie. Szkoleniowiec gospodarzy próbował jeszcze ratować sytuację zmianą na pozycji atakującego i za Golesza wszedł Marciniak, lecz niestety nie przyniosło to zamierzonego skutku i jego ekipa przegrała seta 25:14.

Drugi set to wyrównana gra obu drużyn. Zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars znacznie poprawili przyjęcie i atak. Podopieczni trenera Frączka skuteczni byli również w bloku, a przeciwnicy zaczęli mylić się w polu zagrywki co doprowadziło do wyniku 19:17 dla gospodarzy. W tym momencie o pierwszą przerwę w tym spotkaniu poprosił trener Marek Grzelczak, co jak się okazało miało pozytywny skutek i jego ekipa zwyciężyła tego seta 25:22.

Początek trzeciego seta rozpoczął się bardzo nerwowo. Zawodnik z Niebylca ukarany został czerwoną kartką przez głównego sędziego spotkania. Po tym incydencie siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec bojowo przystąpili do tej partii spotkania i rozpoczęli wyrównaną grę z przeciwnikami. Nie trwało to jednak długo i przyjezdni ponownie zaczęli dominować nad rywalami, a w konsekwencji zwyciężyli seta 25:20, a całe spotkanie 3:0.

W najbliższą sobotę Neobus Raf-Mar Sołek Cars rozegra spotkanie na wyjeździe z zespołem Błękitnych Ropczyce. Poprzednie spotkanie zwyciężyła ekipa z Niebylca 3:0.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec - Enea KKS Kozienice (14:25, 22:25, 20:25)

Niebylec: Komar, Jakubek, Bartosik, Golesz, Warzocha, Lasocki, Świeczka(L) oraz Marcinaik, Pichla, Książkiewicz, Krawczyk.

Kozienice: Kwiecień, Czarnecki, Jeziorowski, Obremski, Kędra, Jesień, Głogowski(L).