Jesteś tutaj: Strona głównaNewsDrużyna z Niebylca przegrywa w tie-breaku

Drużyna z Niebylca przegrywa w tie-breaku

21.01.2020

Aż pięciu setów potrzeba było podczas sobotniego spotkania pomiędzy zespołami Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, a Karpaty Glass Krosno PWSZ, aby zamknąć wynik meczu. Zwycięsko z pojedynku wyszli gospodarze i to oni zgarnęli dwa punkty.

Premierowy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Od samego początku to oni dominowali nad rywalami. Trener przyjezdnych Krzysztof Frączek postanowił dokonać zmian w swoim zespole i za Jakubka wszedł Krawczyk, a za Marciniaka Golesz. Szkoleniowiec próbował również wybić z rytmu gry siatkarzy z Krosna prosząc o dwie przerwy, ale niestety nie dało to pozytywnego rezultatu i jego ekipa przegrała tą odsłonę 25:17.

Drugi set stał na wyrównanym poziomie. Obie ekipy grały niemal punkt po punkcie. W drużynie z Niebylca w ataku dobrze spisywał się Golesz i Warzocha. W samej końcówce seta to gospodarze wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie 20:17 i trener przyjezdnych zmuszony był skorzystać z przysługującej mu przerwy. Jak się za chwilę okazało była to słuszna decyzja i jego podopieczni wyrównali się punktami z rywalami, a za chwilę wyszli na prowadzenie i zwyciężyli seta 25:23

Trzeci set rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Po atakach Warzochy i Książkiewicza oraz dobrej grze w bloku Neobus Raf-Mar Sołek Cars prowadził już 11:7. Zawodnicy z Krosna pomagali rywalom w zdobywaniu kolejnych punktów psując swoje zagrywki. W późniejszej fazie seta drużyna gości zaczęła popełniać błędy i obie ekipy wyrównały się na chwilę punktami 15:15. W tym momencie o czas poprosił Krzysztof Frączek. Od tej chwili jego zawodnicy ponownie zaczęli odskakiwać rywalom. Po asie serwisowym Lasockiego i Krawczyka oraz skutecznych atakach Neobus Raf-Mar Sołek Cars wyszedł na prowadzenie 24:19. Set zakończył się zepsutą zagrywką zawodnika z Krosna Jakuba Krzystanka 25:19.

W czwartym secie oba zespoły grały wyrównane spotkanie. W ekipie Krzysztofa Frączka w ataku skuteczny był Golesz i Krawczyk, a po przeciwnej stronie siatki Majkowski. W dalszej fazie spotkania Neobus Raf-Mar Sołek Cars wyszedł na prowadzenie 14:10 i o czas poprosił trener z Krosna Jakub Heimroth. Po nim jego ekipy ponownie wyrównały się punktami i prowadziły zaciętą rywalizację, którą w konsekwencji wygrała ekipa gospodarzy 25:23 i o zwycięzcy spotkania zadecydować musiał tie-break.

Piątego seta lepiej zaczęli siatkarze z Niebylca. Po podwójnym bloku Warzochy i Książkiewicza i atakach Golesza Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec prowadził już 5:1. W tej chwili o czas poprosił trener z Krosna i jego drużyna wyrównała się punktami z rywalami na co zareagował szkoleniowiec Frączek i również poprosił o chwilę przerwy dla swoich podopiecznych. Od tej chwili obie ekipy rozpoczęły zaciętą rywalizację grając niemal punkt po punkcie. W nerwowej końcówce spotkania to jednak gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i to oni zwyciężyli tą partię na przewagi 20:18, a całe spotkanie 3:2.

Już w najbliższą sobotę Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec przed własną publicznością podejmie zespół Enea KKS Kozienice. Początek spotkania o godzinie 18 w niebyleckiej hali. Zapraszamy kibiców do wspólnego dopingu.

Karpaty Krosno Glass PWSZ – Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:2 (25:17, 23:25, 19:25, 25:23, 20:18)

Krosno: Kosiek, Krzystanek, Baran, Moniak, Świdroń, Stawiarz, Opoń(L) oraz Żłobecki, Majkowski, Zubik, Kukulski.

Niebylec: Bartosik, Komar, Jakubek, Lasocki, Marciniak, Warzocha, Świeczka(L) oraz Krawczyk, Golesz, Książkiewicz, Pichla.