Jesteś tutaj: Strona głównaNewsSiatkarze Avii zagrali w Niebylcu. Wciąż pozostają niepokonani

Siatkarze Avii zagrali w Niebylcu. Wciąż pozostają niepokonani

18.12.2019

15 grudnia przed własną publicznością Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec zmierzył się z zespołem MKS Avia Świdnik. Lider rozgrywek zwyciężył to spotkanie 3:1, ale zespół z Niebylca grał w osłabieniu z powodu kontuzji dwóch atakujących Golesza i Marciniaka. Na tej pozycji zastąpił ich przyjmujący Krawczyk.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Avii Świdnik. I przy stanie 13:8 o pierwszą przerwę poprosił szkoleniowiec Krzysztof Frączek. Jego zespół w tej partii miał problemy z przyjęciem mocnych ataków przyjezdnych. Sami mieli też problemy ze skutecznością swoich ataków. Trener gospodarzy próbował ratować sytuację dokonując zmian w swoim zespole, ale niestety te zmiany niewiele wniosły i jego zespół przegrał 25:17.

Drugi set to już zdecydowana dominacja zespołu MKS Avia Świdnik. Zespół z lubelszczyzny, który ma w swoich szeregach zawodników z przeszłością pierwszoligową pokazał w tej partii spotkania, że są mocniejszą drużyną, a ich pierwsze miejsce w tabeli jest nieprzypadkowe. Dodatkowo siatkarze z Niebylca pomagali przyjezdnym w zdobywaniu kolejnych punktów psując sporą ilość swoich zagrywek. Set skończył się wynikiem 25:13.

Trzeci set stał na bardzo wyrównanym poziomie. W drużynie Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec w ataku świetnie spisywał się Krawczyk, a w bloku Lasocki i Komar. Podopieczni Krzysztofa Frączka swoją mocną zagrywką odrzucili rywala od siatki. Dobra gra zawodników z Niebylca doprowadziła do czteropunktowej przewagi 20:16 i trener ze Świdnika zmuszony był do wzięcia pierwszego w tym spotkaniu czasu dla swojej drużyny. Jak się okazało to nie wybiło z rytmu gry siatkarzy z Niebylca, którzy wygrali tą partię 25:21.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Na początku partii zawodnicy prezentowali dobry styl gry. W późniejszym czasie przyjezdni zaczęli oddalać się od rywali, a trener Krzysztof Frączek zmuszony był w krótkim odstępie poprosić o dwie przerwy dla swojego zespołu. Niestety ani to, ani zmiany zawodników nic nie pomogły i drużyna Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec przegrała tą partię 25:14, a całe spotkanie 3:1.

Teraz siatkarzy z Niebylca czeka świąteczna przerwa, a pierwsze spotkanie w nowym roku 2020 rozegrają na wyjeździe z zespołem MKS Wisłok Strzyżów.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec - MKS Avia Świdnik 1:3   (17:25, 13:25,25:21, 14:25)

Niebylec: Komar, Jakubek, Lasocki, Golesz, Warzocha, Książkiewicz, Świeczka(L) oraz Krawczyk, Pichla, Bartosik, Świst.

Świdnik: Misztal, Kurek, Baranowski, Rejowski, Sługocki, Machowicz, Bonisławski(L) oraz Żywno, Wiczkowski, Guz, Kusior, Błądziński.