Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPonowne zwycięstwo z MOSiR-em Jasło

Ponowne zwycięstwo z MOSiR-em Jasło

11.12.2019

W niedzielny wieczór Neobus Raf-Mar Sołek Cars rozegrał spotkanie na wyjeździe z MKS-em MOSiR Jasło. Drugi raz w tym sezonie zwycięsko z pojedynku obu drużyn wyszli podopieczni Krzysztofa Frączka. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Drużyna z Niebylca zajmuje obecnie czwartą lokatę w tabeli z dorobkiem 11 punktów.

Premierowy set rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po pojedynczym bloku Lasockiego czy skutecznych atakach Marciniaka goście wyszli na kilku punktowe prowadzenie. W późniejszym czasie Warzocha dołożył jeszcze dwa asy serwisowe i Niebylczanie prowadzili już 17:12. W tym momencie o czas poprosił trener gospodarzy Bartosz Kilar. Po nim jego podopieczni zaczęli odrabiać straty do rywali na co szybko zareagował szkoleniowiec przyjezdnych i również poprosił o chwilę przerwy dla swoich zawodników. Jak się okazało była to słuszna decyzja i siatkarze z Niebylca ponownie górowali nad przeciwnikami. Kolejny raz dwa punkty bezpośrednio z zagrywki dołożył Warzocha, a skuteczność w ataku Marciniaka doprowadziła do pierwszej piłki setowej dla Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Seta zakończył zawodnik MOSiR-u Jasło Rafał Matuła posyłając piłkę poza linię boiska.

Z powodu awarii oświetlenia na początek drugiego seta drużynom przyszło czekać około 20 minut. W drugą partię lepiej weszli zawodnicy MOSiR-u Jasło. Przy stanie 6:2 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener Krzysztof Fraczek. Po nim jego zawodnicy zaczęli odrabiać straty. Po skutecznych atakach Marciniaka, Jakubka i Bartosika oraz punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki przez Lasockiego przyjezdni zremisowali z przeciwnikami, a następnie wyszli na prowadzenie. W tym czasie trener z Jasła postanowił dokonać zmian w swoim zespole, ale niewiele one pomogły, bo przyjezdnym wychodziło pod koniec tej partii praktycznie wszystko. Na koniec efektownym podwójnym blokiem popisali się Warzocha i Bartosik, a dwa asy serwisowe posłał w pole przeciwnika Lasocki i przyjezdni zakończyli seta 25:15.

Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenie gospodarzy 6:2. Trener przyjezdnych postanowił wówczas poprosić o czas, a za moment dokonał zmiany i na boisku zameldowali się Krawczyk i Książkiewicz. Wówczas przyjezdnym udało się odrobić kilka punktów i przewaga MOSiR-u Jasło nie była już taka duża. Pod koniec seta siatkarze z Niebylca wyrównali się punktami z gospodarzami, a następnie rozpoczęła się gra na przewagi. Ostatecznie tą odsłonę zwyciężyli Jaślanie 28:26.

Czwarty set okazał się być ostatnim w tym spotkaniu. Na samym początku górowali w nim podopieczni trenera Bartosza Kilara. Wyszli oni na prowadzenie 7:2. Za krótką chwilę Niebyczanie odrobili kilka punktów (10:8). Dobra passa nie trwała jednak długo i po drobnych problemach goście tracili już sześć punktów do przeciwników 17:11. Przy tym stanie o czas poprosił trener Krzysztof Frączek, co jak się okazało miało pozytywny skutek i jego podopieczni zaczęli odrabiać straty. Doskonale wówczas w ataku spisywał się Warzocha oraz Marciniak. Dzięki dobrej grze drużyny z Niebylca oba zespoły wyrównały się punktami 20:20, a za chwilę na prowadzeniu byli już przyjezdni. W samej końcówce seta zawodnik z Jasła ukarany został czerwoną kartką przez głównego arbitra spotkania. Set zakończył się wynikiem 25:23, a cały mecz 3:1 dla Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. MVP spotkania został wybrany Dariusz Jakubek.

W przyszłą sobotę Neobus Raf-Mar Sołek Cars rozegra ostatnie w tym roku spotkanie. Przed własną publicznością zmierzą się z liderem rozgrywek AVIĄ Świdnik. Miejmy nadzieję, że będzie to udany rewanż niebyleckiego zespołu. Początek meczu o godzinie 18. Zapraszamy kibiców do wspólnego dopingu.

MKS MOSiR Jasło – Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 1:3 (20:25, 15:25, 28:26, 23:25)

Jasło: Soboń, Czado, Skomro, Bykowski, Matuła, Wójcik, Kordowski (L) oraz Procanin, Piróg, Dziwak, Waśko, Bieszczad.

Niebylec: Marciniak, Warzocha, Bartosik, Komar, Jakubek, Lasocki, Świeczka (L) oraz Pichla, Krawczyk, Książkiewicz, Świst.