Jesteś tutaj: Strona głównaNewsCenne zwycięstwo z Karpatami Krosno

Cenne zwycięstwo z Karpatami Krosno

28.10.2019

26 października w ramach 4 kolejki II ligi mężczyzn Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec zmierzył się przed własną publicznością z Karpatami Krosno. Zwycięsko z pojedynku wyszli gospodarze, wygrywając w tie-breaku 3:2.

Początek premierowej odsłony stał na bardzo wyrównanym poziomie. W dalszej części spotkania zawodnicy Karpat odskoczyli rywalom na kilka punktów i trener Krzysztof Frączek zmuszony był w krótkim odstępie (przy stanie 13:10 i 16:10) skorzystać z dwóch przysługujących mu przerw. Niestety to nie wybiło z rytmu gry siatkarzy Jakuba Heimrotha i zwyciężyli tą partię 25:18.

Drugi set również rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. W późniejszym czasie po świetnej grze blokiem to ekipa z Niebylca wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Trener siatkarzy z Krosna postanowił przeszkodzić rywalom w zdobywaniu punktów i poprosił o czas dla swoich zawodników, lecz po nim niebylczanie nadal górowali nad przeciwnikami. Po asie serwisowym Golesza czy atakach Jakubka i Warzochy przewaga Neobusa Raf-Mar Sołek Cars była już tak duża, że pozwoliła na zwycięstwo w tej partii (25:16).

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego. Początkowo zawodnicy po obu stronach siatki prezentowali wyrównaną grę. W dalszej fazie spotkania siatkarze z Krosna oddalili się na cztery oczka od przeciwników, lecz podopieczni Krzysztofa Frączka szybko odrobili straty i doprowadzili do wyrównania. Pod koniec seta drużyna z Niebylca zaczęła popełniać błędy. Zepsute zagrywki czy problemy w przyjęciu skutkowały zwycięstwem zawodników z Krosna 25:20.

Czwarty set rozpoczął się po myśli Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 15:8. Zawodnicy spisywali się dobrze zarówno w ataku jak i przyjęciu, dokładając również punkty bezpośrednio z zagrywki. Na pozycji libero świetnie spisywał się Piotr Świeczka, który niejednokrotnie bronił mocne ataki gości. W dalszej części spotkania zawodnicy z Krosna zaczęli wykorzystywać drobne błędy gospodarzy co doprowadziło do remisu 17:17. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Siatkarze obu drużyn nie zgadzali się z wątpliwymi decyzjami sędziego, przez co ten postanowił ukarać ich kartkami. Tą część spotkania zwyciężyli siatkarze z Niebylca i o losach meczu zdecydować musiał tie-break.

Na początku piątego seta między innymi po świetnym pojedynczym bloku Warzochy czy ataku Lasockiego Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec utrzymywał dwupunktową przewagę 8:6. Jednak później przyjezdni zremisowali z gospodarzami i rozpoczęła się wyrównana gra. Zawodnicy obu drużyn grali punkt po punkcie, ale ostatecznie podopieczni Krzysztofa Frączka zwyciężyli tę partię 18:16, a całe spotkanie 3:2.

MVP spotkania został wybrany libero Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Piotr Świeczka. Teraz siatkarzy z Niebylca czeka dwutygodniowa przerwa, a po niej 16 listopada udadzą się aż na Mazowsze i tam rozegrają mecz z zespołem KKS Kozienice.

KS SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec - Karpaty PWSZ Krosno 3:2

(18:25, 25:16, 20:25, 25:22, 18:16)

Niebylec: Warzocha, Bartosik, Komar, Jakubek, Lasocki, Marciniak, Świeczka (L) oraz Świst, Golesz, Krawczyk, Pichla.

Krosno: Stawiarz, Kukulski, Żłobecki, Baran, Moniak, Świdroń, Opoń (L) oraz Krzystanek, Majkowski, Zubik, Kosiek.