Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWchodzimy ze zwycięstwem w sezon 2019/2020

Wchodzimy ze zwycięstwem w sezon 2019/2020

07.10.2019

5 października Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec zainaugurował sezon 2019/2020. Przed własną publicznością podjęli beniaminka II ligi MKS MOSiR Jasło. Zwycięsko z pojedynku wyszedł gospodarz spotkania inkasując pierwsze cenne 3 punkty.

Na początku pierwszego seta mogliśmy dostrzec wyrównaną grę obu zespołów. W dalszej fazie po świetnych atakach Jakubka i Marciniaka na prowadzenie wyszła ekipa Krzysztofa Frączka oddalając się od rywali na 3 punkty. Wówczas przy stanie 17:14 o pierwszą przerwę poprosił trener MOSiR-u Jasło Bartosz Kilar. Niewiele to jednak dało, gdyż między innymi po świetnym podwójnym bloku Warzochy i Marciniaka oraz asie serwisowym Bartosika na tablicy widniał już wynik 21:14. Wtedy o drugą przerwę poprosił trener z Jasła, lecz nie udało mu się już odwrócić losów tego seta i po mocnym ataku Jakubka Neobus Raf-Mar Sołek Cars zwyciężył pierwszą odsłonę (25:19).

Drugi set to już zdecydowana dominacja niebylczan. Od samego początku narzucili rywalom swój rytm gry. W tej części spotkania podopiecznym Krzysztofa Frączka wychodziło praktycznie wszystko. Gdy na tablicy widniał wynik 10:2 o chwilę przerwy dla swoich siatkarzy poprosił trener Kilar, później zmienił kilku zawodników, lecz to nie wybiło z rytmu gospodarzy, którzy świetnie grali zarówno w przyjęciu, ataku, czy w polu zagrywki. Set zakończył się wynikiem 25:10.

Trzeci set, który okazał się być ostatnim w tym meczu rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Zawodnicy po obu stronach siatki prezentowali wyrównaną grę. W późniejszym czasie jednak gospodarze zaczęli uciekać rywalom m.in. po wspaniałych blokach Warzochy i Lasockiego, atakach Marciniaka oraz dzięki punktom zdobytym bezpośrednio z zagrywki. Set zakończył się wynikiem 25:18 po podwójnym bloku Jakubka i Bartosika.

W przyszłym tygodniu 12 października Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec rozegra pierwsze spotkanie na wyjeździe w sezonie 2019/20. Podopieczni Krzysztofa Frączka udadzą się do Świdnika, by rozegrać spotkanie z tamtejszą Avią.

KS SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec - MKS MOSiR Jasło 3:0

(25:19, 25:10, 25:18)

Niebylec: Warzocha, Lasocki, Komar, Jakubek, Bartosik, Marciniak, Świeczka (L) oraz Krawczyk, Pichla, Świst, Książkiewicz.

Jasło: Gorczyca, Soboń, Czado, Skomro, Waśko, Matuła, Kordowski (L) oraz Procanin, Bykowski, Piróg, Wójcik, Bieszczad.