Jesteś tutaj: Strona głównaNewsJuż tylko jeden krok do II fazy play-off

Już tylko jeden krok do II fazy play-off

Siatkarze Neobusa Raf-Mar w miniony weekend dwukrotnie  pokonali przed własną publicznością zespół AKS V LO Rzeszów. ZPodopieczni Krzysztofa Frączka zwyciężył 3:1 oraz 3:0 zwycięstwa dały kibicom duże nadzieje na awans do II fazy play-off. Stan po dwóch spotkaniach to 2:0 dla niebylczan.

Pierwsza partia sobotniego pojedynku od początku należała do podopiecznych Krzysztofa Frączka. Dzięki skutecznym atakom Włodarczyka i Jakubka niebylczanie wysunęli się na dziesięciopunktowe prowadzenie (18:8). Na środku siatki doskonale spisywał się Skomro, a Kukulski dokładał punkty bezpośrednio z zagrywki. Siatkarze Jerzego Wietechy popełniali mnóstwo technicznych błędów co w konsekwencji skutkowało wysoką wygraną gospodarzy 25:14.

Drugi set wyglądał już inaczej. Bojowo nastawieni siatkarze AKS-u V LO Rzeszów nie pozwalali rywalom na taką przewagę jak poprzedniej odsłonie. Gdy przyjezdni wysunęli się na prowadzenie 11:8 o czas poprosił Krzysztof Frączek, a następnie zmienił dwóch zawodników. Za Kukulskiego wszedł Cebula, a za Włodarczyka Marciniak. W dalszej części goście tylko powiększali swoją przewagę, a w pewnym momencie wynosiła ona już 7 oczek (19:12). W późniejszym czasie gospodarze postanowili wziąć się mocno do pracy i odrobili starty do rywali, jednakże to drużyna przyjezdnych wygrała seta 25:22.

Początek trzeciego seta to wyrównana walka obu zespołów. W dalszej fazie meczu jednak zespół Krzysztofa Frączka wysunął się na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Dzięki skutecznym atakom Włodarczyka i dobrej pracy w bloku Warzochy i Skomro to zespół gospodarzy przeważał nad rywalami. Seta zakończył punktem bezpośrednio z zagrywki Marcin Cebula 25:21.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 5:2. Za krótką chwilę zawodnicy AKS-u odrobili straty i rozpoczęła się wyrównana walka obu zespołów. W późniejszym czasie między innymi po atakach ze środka Igora Oziabło, gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie i udało im się je utrzymać do końca seta. Zakończył się on wynikiem 25:23, a całe spotkanie 3:1 dla Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.

MVP spotkania został wybrany kolejny raz w tym sezonie Dariusz Jakubek.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec : AKS VLO Rzeszów 3:1

(25:14, 22:25, 25:21, 25:23)

Niebylec: Włodarczyk, Jakubek, Warzocha, Oziabło, Skomro, Kukulski, Drążek(L) oraz Marciniak, Cebula.

Rzeszów: Wilkowski, Olejnik, Lasocki, Kij, Krzystanek, Czyrek (L) oraz Krztoń, Pichla, Szymanik, Stawiarz Kowal.

Początek premierowej odsłony drugiego spotkania należał do przyjezdnych. AKS Wypracował sobie kilkupunktową przewagę, ale trener Krzysztof Frączek postanowił zareagować i poprosił o czas dla swojej drużyny. Po nim jego ekipa szybko zaczęła odrabiać straty do rywali. Dzięki świetnej grze Dawida Jakóbskiego na środku boiska oraz atakom Dariusza Jakubka gospodarze wysunęli się na prowadzenie i wygrali seta 28:26.

Na początku drugiego seta mogliśmy obserwować wyrównaną walkę obu zespołów. W dalszej części spotkania to jednak zespół AKS-u zaczął przeważać nad przeciwnikami. Goście oddalili się na kilka oczek, ale gospodarze postanowili szybko zniwelować straty, a w konsekwencji odwrócili losy seta i wygrali 26:24.

Trzeci set należał już zdecydowanie do Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Gdy na tablicy pojawił się wynik 5:0 dla gospodarzy trener AKS-u Jerzy Wietecha zmuszony był prosić o czas dla swojej drużyny. Podopieczni Krzysztofa Frączka nie dali się tym wybić z rytmu gry i nadal powiększali swoją przewagę. Rozgrywający ekipy z Niebylca Marcin Cebula świetnie prowadził grę swojej drużyny za co dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika na boisku. Set zakończył się wynikiem 25:15 po skutecznym ataku Piotra Świeczki.

Teraz rywalizacja przenosi się do Rzeszowa. Trzecie spotkanie odbędzie się 2 marca o godzinie 18 w hali przy ulicy Hetmańskiej, a w przypadku zwycięstwa drużyny AKS-u kolejny mecz następnego dnia również w Rzeszowie.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – AKS V LO Rzeszów 3:0

(28:26, 26:24, 25:15)

Niebylec: Cebula, Skomro, Jakóbski, Świeczka, Jakubek, Włodarczyk, Drążek (L) oraz Marciniak, Warzocha, Kościółek