Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWicelider wywozi z Niebylca komplet punktów

Wicelider wywozi z Niebylca komplet punktów

28.01.2019

26 stycznia doszło do  spotkania pomiędzy Neobusem Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, a LUK Politechnika Lublin. Trzy punkty zdobyła wyżej notowana drużyna przyjezdnych, ale ekipa z Niebylca grała w osłabieniu ponieważ nieobecni byli przyjmujący Piotr Świeczka oraz libero Łukasz Drążek.

Początek pierwszego seta był wyrównaną walką obu drużyn. W ekipie Krzysztofa Frączka doskonale w ataku spisywał się Dariusz Jakubek, a Grzegorz Skomro blokiem niejednokrotnie zatrzymywał rywali. W dalszej fazie seta pojawiły się błędy po stronie gospodarzy takie jak zepsute zagrywki czy ataki poza linię boiska. Szkoleniowiec niebyleckiej drużyny zmuszony był dwukrotnie w krótkim odstępie czasowym poprosić o przerwy dla swoich podopiecznych (14:11 i 17:12) oraz dokonał podwójnej zmiany i obie ekipy zbliżyły się punktowo do siebie (21:20). W końcówce seta jednak to zawodnicy z lubelszczyzny zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli tą partię 25:22.

W drugą odsłonę lepiej weszli siatkarze trenera Macieja Kołodziejczyka. Przy stanie 8:3 szkoleniowiec Krzysztof Frączek poprosił o chwilę przerwy dla swojej ekipy oraz zmienił środkowego. Niewiele to jednak dało ponieważ siatkarze LUK Politechniki Lublin doskonale sprawowali się w bloku oraz ataku, którego nie byli w stanie bronić gospodarze. W dalszej fazie seta zawodnicy z Niebylca zaczęli psuć  zagrywki i przewaga punktowa przyjezdnych zaczęła się powiększać, a w konsekwencji goście wygrali kolejnego seta (25:17).

Początek trzeciego seta to również wyrównana gra obu drużyn (5:5). W dalszej części spotkania zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars najprawdopodobniej wyprowadzeni z rytmu gry zostali przez głównego sędziego. Niejednokrotnie nie zgadzali się z jego wątpliwymi decyzjami, przez co ukarani zostali nawet czerwoną kartką, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę w niebyleckiej hali. Zdenerwowani gospodarze ulegli w tej partii meczu 25:13, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.

W przyszłą sobotę 2 lutego w Sędziszowie Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami niebylczanie przed własną publicznością pokonali przeciwników 3:0. Miejmy nadzieję, że i tym razem drużynie Krzysztofa Frączka uda się zwyciężyć z PZL Sędziszów.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec-LUK Politechnika Lublin 0:3

(22:25, 17:25, 13:25)

Niebylec: Kościółek, Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Warzocha (L) oraz Marciniak, Jakóbski Cebula.

Lublin: Durski, Pałka, Kusior, Goss, Seliga, Szaniawski, Cabaj (L) oraz Zugaj, Kwiecień, Marszałek.