Jesteś tutaj: Strona głównaNewsTrzy punkty zostają w Niebylcu

Trzy punkty zostają w Niebylcu

10.11.2018

Siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars pokonali we własnej hali zespół PZL Sędziszów i zainkasowali cenne 3 punkty. Miejmy nadzieję, że ta wygrana przełamie na stałe serię porażek naszej drużyny.

Od początku pierwszej partii zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec utrzymywali kilku punktową przewagę nad swoimi rywalami. Po asie serwisowym Kamila Warzochy oraz atakom ze środka Grzegorza Skomro na tablicy widniał wynik 8:4. Wówczas trener Tomasz Józefacki poprosił o czas dla swojej drużyny i jego podopieczni zaczęli odrabiać straty, aż w końcu doprowadzili do wyrównania 16:16. Gospodarze ani myśleli poddać się w tej walce i zaczęli bardziej przykładać się do gry, co skutkowało zdobyciem sześciu punktów pod rząd (22:16). Seta mocnym atakiem zakończył Kamil Warzocha 25:19.

Drugi set to bardziej wyrównana walka po obu stronach siatki. Gra toczyła się często punkt za punkt, aż do stanu 13:13. W dalszej części spotkania do zespołu Neobusa Raf-Mar Sołek Cars wkradły się błędy takie jak zepsuta zagrywka, czy błąd niesionej piłki i goście oddalili się na kilka oczek od rywali. Po krótkiej rozmowie z trenerem Frączkiem gospodarze zaczęli odrabiać straty, a później objęli   prowadzenie również i w tej części spotkania. Set zakończył się zwycięstwem Niebylca 25:22.

W trzeciego seta znów lepiej weszli gospodarze (10:7). Siatkarze z Sędziszowa popełniali drobne błędy i czas poprosił ich szkoleniowiec Józefacki. Po tej przerwie przyjezdni zaczęli odrabiać straty, a niebyleccy zawodnicy zaczęli im „pomagać” w zdobywaniu kolejnych punktów psując swoje akcje. Jak się okazało było to tylko chwilowe osłabienie i zaraz postanowili wziąć się mocno do pracy, aby zwyciężyć mecz bez straty seta. Przez podwójny blok doskonale przedarł się Dariusz Jakubek, a za moment dołożył również asa serwisowego. Set zakończył się stanem 25:20, a cały mecz 3:0 dla Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.

W przyszłą sobotę o godzinie 18 w Niebylcu odbędzie się mecz z Błękitnymi Ropczyce. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego dopingu.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – PZL Sędziszów 3:0

(25:19, 25:22, 25:20)

Niebylec: Kukulski, Jakubek, Jakóbski, Włodarczyk, Warzocha, Skomro, Świeczka(L) oraz Marciniak, Oziabło, Cebula, Kościółek.

Sędziszów: Kochan, Polek, Bilski, Kalandyk, Golesz, Pyrsak, Szczęch(L) oraz Małek.