Jesteś tutaj: Strona głównaNewsKolejna przegrana Neobusa Raf-Mar Sołek Cars

Kolejna przegrana Neobusa Raf-Mar Sołek Cars

27.10.2018.

27 października swój pierwszy mecz przed własną publicznością rozgrywał Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, a ich rywalem był obecny lider rozgrywek MKS Avia Świdnik. Zawodnikom z Niebylca nie pomógł atut własnej hali i przegrali spotkanie 3:1.

Premierowy set rozpoczął się korzystnie dla ekipy z Świdnika (8:5). Tylko na chwile gospodarze doprowadzili do remisu, a później do dwupunktowej przewagi. Przyjezdni jednak ani myśleli dać rywalom wygrać. Postawili na mocną zagrywkę oraz mocny atak i udało im się wyjść na prowadzenie. Niebylczanie dodatkowo dawali sobie łatwo odbierać punkty poprzez błędy takie jak dotknięcie siatki, zepsute zagrywki czy atak w siatkę. Nie pomogły zmiany w drużynie Krzysztofa Frączka i Avia wygrała seta 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (5:5). Jak się okazało było to chwilowe i zawodnicy z Świdnika szybko pokazali swoją wyższość nad rywalami. Wypracowali sześciopunktową przewagę(18:12), po której zdenerwowany trener Frączek poprosił o czas. Jego podopieczni jednak nadal popełniali błędy co skutkowało kolejnym przegranym setem 25:17.

Trzeci set to wyrównana gra po obu stronach siatki. Zawodnicy szli równo punkt za punktem. W ataku doskonale spisywał się Jakubek. Po chwili dołożył punkty bezpośrednio z zagrywki i gospodarze wyszli na prowadzenie 23:20. Trener Avii poprosił jeszcze w końcówce seta o czas, jednakże ta partia należała do Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 25:21.

Czwarty set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Avii Świdnik 10:4. Seria błędów gospodarzy dodatkowo nakręcała bardzo dobrą grę rywali. Przy stanie 17:9 o czas dla drużyny poprosił szkoleniowiec Krzysztof Frączek, lecz niestety jego zawodnicy nie poderwali się do gry i przegrali seta 25:16, a cały mecz 3:1.

Kolejne spotkanie jakie rozegra Neobus Raf-Mar Sołek Cars będzie to wyjazdowy mecz. Ekipa z Niebylca uda się do Lublina, aby tam zmierzyć się z LUK Politechniką Lublin.