Jesteś tutaj: Strona głównaNewsZwycięstwo na inaugurację sezonu

Zwycięstwo na inaugurację sezonu

08.10.2018

W minioną sobotę 6 października w ramach 2 kolejki rozgrywek odbył się mecz pomiędzy AKS Resovią Rzeszów, a Neobusem Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Było to pierwsze spotkanie w obecnym sezonie dla naszego zespołu, ponieważ w ubiegłym tygodniu nasi siatkarze pauzowali. Cenne trzy punkty zainkasował zespół z Niebylca zwyciężając całe spotkanie 3:0.

W premierową odsłonę lepiej weszli siatkarze z Niebylca. Po zagrywkach Kukulskiego na tablicy widniał wynik 3:1. W późniejszym czasie zaczęły pojawiać się drobne błędy jak zepsuta zagrywka czy rzucona piłka po stronie Niebylczan co skutkowało wyrównaniem (7:7). Chwilę później goście wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie i trener AKS-u postanowił dokonać zmian w swoim zespole, które nic nie dały. Atak Warzochy zakończył partię 25:21.

Początek drugiego seta był niezwykle wyrównany (11:11). Niedługo później gospodarze uśpili czujność rywali i wysunęli się na prowadzenie 14:11. Wówczas trener Frączek poprosił o czas dla swojego zespołu po którym Neobus Raf-Mar Sołek Cars odrobił  starty do przeciwnika. Partia zakończyła się stanem 25:23 dla gości.

Trzeci set zdecydowanie należał do Neobusa Raf-Mar Sołek Cars. Trener postanowił wykorzystać swoich rezerwowych i za Włodarczyka wszedł Marciniak, a za Skomro Jakóbski. Przewaga gości skutkowała tym, że przy stanie 17:12 trener AKS-u poprosił o czas dla swojej drużyny, po którym nadal nadal jego zespół popełniał wiele  błędów. Asa serwisowego dołożył  Jakóbski, a po chwili również Warzocha i na tablicy widniał wynik 16:24. Mecz skończył mocnym atakiem Kościołek 25:18.

W przyszłym tygodniu Neobus Raf-Mar Sołek Cars pauzuje, a już 20 października udaje się do Krosna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania.

AKS Resovia Rzeszów - Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 0-3

( 21:25, 23:25,18:25)

Rzeszów: Drzazga, Wilkowski, Kij, Lasocki, Krztoń, Olejnik, Czyrek (L) oraz Stawiarz, Warzocha, Pichla.

Niebylec: Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Warzocha, Drążek (L) oraz Świeczka, Kościółek, Jakóbski, Marciniak.