Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Niebylec w kolejnej fazie rozgrywek.

Neobus Raf-Mar Niebylec w kolejnej fazie rozgrywek.

14.04.2018

Tylko 3 setów potrzebowali siatkarze Neobusa Raf-Mar, żeby pokonać drużynę Błękitnych Ropczyce. Zwycięstwo to jest niezwykle cenne, ponieważ dało awans do kolejnej fazy play-off. W następnej rundzie zespół z Niebylca zmierzy się z Karpatami Krosno. Ten mecz już za tydzień (21.04.2018) o godzinie 18 w hali w Krośnie.

Po ubiegłotygodniowej porażce nasz zespół przystąpił do pojedynku z chęcią zwycięstwa. Wiedzieli, że gdy przegrają ten arcyważny mecz sezon dla nich się skończy. Początek pierwszego seta to bardzo wyrównana walka po obu stronach. Kolejno punkt po punkcie zdobywały oba zespoły, aż do stanu 10:10. Potem drużyna Neobusa Raf-Mar odskoczyła rywalom, a trener gości wykorzystał przysługującą mu zmianę, jednak ta nie przyniosła zamierzonego rezultatu i poprosił o kolejną. Gdy zespół z Ropczyc zaczął odrabiać straty o przerwę dla swoich podopiecznych poprosił Jan Włodarczyk. Tą partię meczu, po bardzo zaciętym boju wygrał zespół gospodarzy, a "kropkę nad i" postawił Dariusz Jakubek kończąc tego seta 25:21.

Drugą partię spotkania, podobnie jak poprzednią zawodnicy zaczęli od wyrównanej walki (5:5) Po serii bardzo dobrych zagrywek Kamila Warzochy, trener Błękitnych wykorzystał zmianę. Zawodnicy gości zaczęli kwestionować decyzje głównego sędziego za co otrzymali żółty kartonik. Przy stanie 11:11 Jan Włodarczyk poprosił o czas dla swoich siatkarzy, lecz po nim drużyna z Ropczyc zaczęła odskakiwać rywalom i trener był zmuszony wziąć drugą już w tej partii przerwę. Przewaga Błękitnych wynosiła 2 punkty, ale żądni zwycięstwa Niebylczanie doprowadzili do wyrównania w tym spotkaniu 22:22. Po bardzo nerwowej końcówce wygrywają jednak zawodnicy Neobusa Raf-Mar (25:22)

Trzecia część jak się okazało była tylko zwieńczeniem sukcesu gospodarzy. Seta zaczęli już od prowadzenia 1:0, ponieważ drużyna z Ropczyc została ukarana czerwoną kartką przez sędziego. Niesieni głośnym dopingiem kibiców siatkarze z Niebylca grali wspaniałe widowisko. W bloku doskonale sprawował się Patryk Kozdroń, a asa serwisowego dołożył Kamil Warzocha (12:4) Po serii fatalnych błędów Błękitnych, nasza drużyna była już na 10- punktowym prowadzeniu. Piękne ataki Golesza, bloki Kwietnia były tylko udekorowaniem tej jakże pięknej partii w wykonaniu Niebylczan. Wiedzieli, że nikt nie zdoła wyrwać im tego zwycięstwa. Zakończyli set 25:10, a cały mecz 3:0 zapewniając sobie awans do kolejnej rundy play-off. Drużyna Błękitnych Ropczyce, która nie zdołała utrzymać dobrej passy z poprzedniego meczu musi zadowolić się jedynie 5 miejscem.

MVP spotkania został środkowy Kamil Kwiecień. Za tydzień rusza kolejna runda play-off, której stawką będzie udział w turnieju półfinałowym w walce o 1 ligę. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do wspierania naszej drużyny.

 

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - KS Błękitni Ropczyce 3:0

(25:21, 25:22, 25:10)

Niebylec: Kozdroń, Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Golesz, Warzocha, Opoń (L) oraz Pamuła, Soboń. Trener: Jan Włodarczyk

Ropczyce: Białorudzki, Cebula, Pękala, Mich, Kotyla, Armata, Waszczuk (L) oraz , Grendysa, Pachliński Opiela. Trener: Piotr Podpora

 

Sponsorzy strategiczni

Pozostali sponsorzy


 
 

Sponsor techniczny

Reklama

 

 

Patronat Medialny

Następny mecz

 

vs

MKS
Avia
Świdnik

 

Neobus Raf-Mar
Sołek Cars
Niebylec

sobota, 19 stycznia 2019
Świdnik,
godz. 18:00

runda zasadnicza

Ostatni mecz

 

3:2

Neobus Raf-Mar
Sołek Cars
Niebylec

 

Karpaty
PWSZ Krosno
Glass

sobota, 22 grudnia 2018
Niebylec,
godz. 17:00

runda zasadnicza

Runda zasadnicza

1.
 Avia Świdnik 11 30
2.
 Politechnika Lublin 11 28
3.  KS SMS Niebylec 11 23
4.  KKS Kozienice
11 16
5.
 Karpaty Krosno
11 15
6.
 AKS V LO Rzeszów
11 8
7.  Błękitni Ropczyce
11 7
8.
 PZL Sędziszów
11 5

» szczegóły tabeli

Reklama

Licznik odwiedzin

441085
dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
poprzedni tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogółem
146
150
737
429735
2331
4554
441085
twoje IP: 34.203.213.116
18.01.2019 20:05

ONLINE

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Transfery

Przychodzący:

- Arkadiusz Kościółek (SMS Niebylec jr)
- Piotr Świeczka (SK Górnik Radlin)
- Marcin Marciniak (EKS Skra Bełchatów)
- Marcin Cebula (Asseco Resovia)
- Grzegorz Skomro (Karpaty Krosno)
- Łukasz Drążek (Karpaty Krosno)
- Igor Oziabło (AT Jastrzębski Węgiel)
- Marcin Kukulski (Jastrzębski Wegiel)

Odchodzący:

- Jakub Opoń (Karpaty Krosno),
- Szymon Soboń (MKS MOSIR Jasło)
- Kamil Kwiecień (?),
- Patryk Kozdroń (WKS Sobieski Żagań),
- Krzysztof Pamuła (Wisłok Strzyżów),

Free business joomla templates