Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWygrana w Ropczycach czwarte miejsce po rundzie zasadniczej

Wygrana w Ropczycach czwarte miejsce po rundzie zasadniczej

17.03.2018

Neobus Raf-Mar Niebylec pokonał na wyjeździe Błękitnych Ropczyce 3:1.  Zwycięstwo sprawiło wielką radość kibicom niebyleckiego zespołu, ponieważ oprócz dobrej gry zawodnicy Jana Włodarczyka zakończyli rundę zasadniczą II Ligi na wysokim 4 miejscu.

Premierowa odsłona  stała pod znakiem wyrównanej walki. Ze strony Błękitnych nie do zatrzymania był Tomasz Kotyla, a po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Dariusz Jakubek oraz Bartosz Golesz. Gdy prowadzenie ropczyczan  w połowie seta wynosiło dwa oczka (19:17), trener Włodarczyk poprosił o pierwszy w tym meczu czas. Po przerwie zespół Neobusa Raf-Mar zbliżył się do rywali na jedno oczko (22:21) jednak ostatniej chwili zespół Błękitnych wyrwał z rąk gości zwycięstwo w tej partii, choć wydawało się, że Neobus Raf-Mar jest na najlepszej drodze do wyrównania w secie i gry na przewagi.

Druga odsłona zaczęła się po myśli gości, którzy dalej stawiali na grę środkiem. Przy stanie 12:10 dla Neobusa Raf-Mar o czas poprosił trener Piotr Podpora. Po nim nadal lepiej prezentowali się niebylczanie. Błękitni mieli duże problemy z kończeniem ataków na skrzydłach, co skrzętnie wykorzystywali goście do budowania prowadzenia. W decydującej fazie seta rozgrywający Neobusa Raf-Mar znów postawił na swojego atakującego, który nie mylił się nawet w trudnych momentach. Przy stanie 17:13 dla przyjezdnych, na parkiecie pojawił się środkowy Kamil Kwiecień, który zastąpił  Dawida Jakóbskiego. Neobus Raf-Mar kontrolował grę w secie numer 2, który zakończył się wynikiem 25:20 na korzyść niebylczan.

Błękitni Ropczyce lepiej rozpoczęli trzecią odsłonę. Prowadzenie gospodarzy 8:5 zmusiło trenera przyjezdnych  do skorzystania z przerwy. Reprymenda Jana Włodarczyka   przyniosła spodziewany efekt, bo jego podopieczni za akcji na akcję  zaczęli odrabiać straty. Gra Neobusa Raf-Mar wyraźnie zaskoczyła, a szkoleniowiec gości zmuszony był ratować sytuacje prosząc o dwie przerwy. Nie poprawiło to jednak oblicza gry zespołu z Ropczyc, w konsekwencji czego to zawodnisy Neobusa Raf-Mar wygrali trzecią partię  po emocjonującej końcówce 25:23.

Czwarta odsłona, jak się później okazało, była ostatnią w tym meczu. Graczom Neobusa Raf-Mar wychodziło w tym fragmencie pojedynku praktycznie wszystko. W dalszym ciągu doskonale funkcjonowała zagrywka gospodarzy, a przyjezdni popełniali znaczną ilość błędów. Rozbici ropczyczanie nie byli już w stanie stawić czoła świetnie dysponowanym rywalom. Set zakończył się wynikiem 25:15, a cały mecz 3:1.

KS Błękitni Ropczyce - KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 1:3

(25:22, 20:25, 23:25, 15:25)

Ropczyce: Sroka, Cebula, Pękala, Grendysa, Kotyla, Armata, Waszczuk (L) oraz, Białobrudzki, Opiela, Mich, Grabiec

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Jakóbski, Golesz, Warzocha, Kozdroń, Opoń (L) oraz, Kwiecień, Soboń

Wygrana naszego zespołu, jak również zdobyte trzy punkty, sprawiły, że to nasz zespół zakończył rundę zasadniczą na wysokim czwartym miejscu. Oczko niżej są Błękitni Ropczyce Teraz drugoligowców czeka dni oddechu, a po nim rozpocznie się faza play-off pierwszy mecz  Neobus Raf-Mar Niebulec –Błękitni Ropczyce  w Ropczycach.

Pary pierwszej fazy play-off przedstawiają się następująco:

Krosno Glass Karpaty PWSZ (I) – Skórzani S-K/SMS Kielce (VIII)

Politechnika Pszczółka Lublin (II) – Czarni II Radom (VII)

Avia Świdnik (III) – KKS Kozienice (VI)

Neobus Raf-Mar Niebylec (IV) – Błękitni Ropczyce (V)

Pierwsze mecze odbędą się  już za tydzień, a ich gospodarzem będzie zespół niżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej. Dwa tygodnie później (7-8 kwietnia) odbędzie się rewanż, a w przypadku remisu punktowego w rywalizacji – dodatkowy mecz. Ten, kto wygra tę rywalizację, zagra o miejsca 1-4, przegrany będzie musiał się zadowolić  miejscami 5-8 i zakończa sezon.