Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar w końcu wygrywa

Neobus Raf-Mar w końcu wygrywa

03.03.2018

Sobotnie spotkanie w ramach przedostatniej kolejki II Ligi pomiędzy KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec, a KKS Kozienice zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (26:28, 25:22, 25:16, 25:15). Niebylecki zespół w końcu przerwał fatalną serię porażek, a zdobyte trzy punkty pozwoliły mu awansować aż na czwartą lokatę w tabeli. Jego rywal spadł natomiast na ostatnie miejsce.

Podopieczni Jana Włodarczyka ostatnie ligowe punkty zdobyli jeszcze w poprzednim roku w meczu z zespołem Czarnych II Radom. Pięć kolejek bez żadnego punktu spowodowało, że czołowe trzy zespoły odjechały niebylczanom na ponad dziesięć punktów, natomiast zespoły z dołu tabeli zaczęły niebezpiecznie deptać po piętach. Na kolejną przegraną zespół nie mógł sobie pozwolić, dlatego cel na to spotkanie był jeden - wygrana.

Początek spotkania rozpoczął się od wzajemnego badania możliwości swojego przeciwnika. Po ataku Patryka Kozdronia, a następnie potężnym asie serwisowym Kamila Warzochy gospodarzom udało wypracować się dwupunktową przewagę, którą dowieźli do końca... prawie do końca seta. Po niewykorzystanych dwóch piłkach setowych to rywale znaleźli się w bardziej komfortowej sytuacji i po ataku ich kapitana Marcina Obremskiego pierwszego seta na przewagi wygrywają goście.

Od początku drugiej partii w zespole gospodarzy w swoje miejsce trener Włodarczyk desygnował do gry Bartosza Golesza. Widmo szóstej porażki z rzędu podziałało motywacyjnie na gospodarzy, którzy z każdą chwilą grali coraz lepiej, pokazując swoim kibicom, że nie zapomnieli jak się gra w siatkówkę. Po początkowym remisie do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić siatkarze Neobusu Raf-Mar. Najpierw Dawid Jakóbski na pojedynczym bloku złapał Macieja Kałasz, tuż po chwili sprytnie z drugiej piłki punkt dorzuca Damian Sąpór, a na koniec serii Dariusz Jakubek atakuje w róg boiska i przy wyniku 15:11 dla gospodarzy trener rywali Marek Grzelczak ratował się czasem. Po wznowieniu gry rywalom znów udało się prawie zniwelować przewagę (20:19) jednak w nerwowej końcówki lepiej zagrali gospodarze i ostatecznie wygrali trzypunktowym prowadzeniem.

W secie trzecim dominacja zespołu z Niebylca była już bardzo widoczna. Tylko kilka pierwszych piłek wskazywało, że set może być wyrównany. Blok był jeszcze szczelniejszy niż w dwóch pierwszych setach, zaś gra w polu i ataku były na poziomie, jakiego nie można było zobaczyć we wcześniejszych spotkaniach. Po kolejnym już bloku Kozdronia jego zespół prowadził 9:5. Liczne punkty dorzucał też Sąpór. Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazał się wprowadzony w drugim secie Golesz, który dwoił się i troił na siatce godnie zastępując swojego zmiennika. On też swoimi akcjami zakończył seta wynikiem 25:16.

Podobny przebieg miał czwarty set. Jedynie na początku był remis (3:3). Wraz z upływem czasu i kolejnych akcji nasz zespół odjeżdżał rywalom z wynikiem. Było 10:6, 15:9, 21:13. Wysoką wygraną 25:15 naszych siatkarzy przypieczętował na koniec spotkania dwoma asami serwisowymi Patryk Kozdroń.

Neobus Raf-Mar Niebylec - KKS Kozienice 3:1 (26:28, 25:22, 25:16, 25:15)

Niebylec: Kozdroń, Sąpór, Jakubek, Włodarczyk, Jakóbski, Warzocha, Opoń (L) oraz Soboń, Golesz.

Kozienice: Kalita, Koryciński, Kałasz, Obremski, Kiraga, Jeziorkowski, Sąpór (L) oraz Wanat, Rdułtowski, Koryciński, Kapusta, Rybowski