Jesteś tutaj: Strona głównaNewsLider wywozi z Niebylca komplet punktów

Lider wywozi z Niebylca komplet punktów

28.01.2018

Niestety nie udało się siatkarzom Neobusu Raf-Mar Niebylec sprawić niespodzianki, pomimo atutu własnej hali i dopingu zgromadzonej publiczności nasi siatkarze musieli uznać wyższość lidera rozgrywek - Krosno Glass Karpaty PWSZ Krosno. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i była to już czwarta porażka z rzędu.

Gospodarze do spotkania przystąpili w mocno osłabionym składzie. W meczu nie mógł zagrać trener Jan Włodarczyk, który kontuzji dłoni nabawił się w Skarżysku Kamiennej oraz rozgrywający Damian Sąpór. Ten drugi kontuzji pleców nabawił się na treningu jednak pojawił się na rozgrzewce przedmeczowej. Pomimo osłabionego składu siatkarze Neobusu Raf-Mar Niebylec ostro zaatakowali na początku spotkania, niestety już przy stanie 6:6 goście wyszli na prowadzenie po autowym ataku Bartosza Golesza, a zaraz po tym dołożyli kolejny punkt po asie serwisowym i trener Włodarczyk poprosił o pierwszą przerwę. W dalszej części seta za Krzysztofa Pamułę wszedł Kamil Warzocha jednak goście nadal powiększali przewagę. Nasz zespół miał wyraźne kłopoty w odbiorze mocnej zagrywki, co skutkowało niedokładnymi podaniami, a w rezultacie słabym atakiem z naszej strony. Również liczne błędy pod siatką nie pomagały w odrabianiu straty. Dwa ostatnie punkty zdobył Przemysław Czado z bardzo mocnej zagrywki.

Drugą partę zespół Karpat rozpoczął od dyspozycji, do której przyzwyczaił swoich kibiców. Krośnianie doskonale spisywali się w polu serwisowym. Podopieczni Jakuba Heimrotha szybko wypracowali bezpieczną przewagę (10:6), którą skrupulatnie pilnowali. Szkoleniowiec zespołu z Niebylca próbował rotować składem. Na parkiecie znów pojawił się Warzocha oraz niespodziewanie wszedł Sąpór. Zmiany nie wybiły z rytmu gości, którzy oprócz mocnej zagrywki prezentowali skuteczne kontrataki. W samej końcówce partii Dariusz Jakubek wyprowadził dwa mocne ataki broniąc zespół przed piłką setową. W ostatniej akcji Hubert Piwowarczyk miękko przenosi piłkę nad potrójnym blokiem i goście prowadzą już 2:0.

W początkowej fazie trzeciej odsłony wynik oscylował wokół remisu. Gdy krośnianie odskoczyli na trzy punkty (13:10), trener Włodarczyk postanowił wprowadzić jeszcze raz podstawowego rozgrywającego, jednak kontuzja znów dała znać o sobie i zawodnik musiał z powrotem opuścić parkiet, a obydwa zespoły zeszły na krótką przerwę. Po przerwie znów dała o sobie znać mocna zagrywka przyjezdnych. Neobus Raf-Mar od czasu do czasu prezentował ciekawe akcje, ale było to za mało na rozpędzony zespół lidera. Gospodarze nadal próbowali ryzykować zagrywką. Niestety, nie przyniosło to spodziewanych rezultatów, bo spora liczba serwisów lądowała w siatce lub na aucie. Spotkanie zakończył dwoma asami serwisowymi grający w naszym zespole w sezonie 2015/2016 Rafał Matuła.

Zawodnikiem meczu został wybrany Maciej Walasek.

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - Krosno Glass Karpaty PWSZ Krosno  0:3

(17:25, 16:25, 18:25)

Neobus Raf-Mar: Kwiecień, Soboń, Jakubek, Kozdroń, Golesz, Pamuła, Opoń (L) oraz Warzocha, Sąpór.

Karpaty: Walasek, Czado, Piwowarczyk, Pszonka, Matuła, Abramowicz, Drążek (L)