Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNieudana wyprawa do Skarżyska Kamiennej

Nieudana wyprawa do Skarżyska Kamiennej

21.01.2018

Na pewno nie takiego finału spodziewali sympatycy zespołu z Niebylca w starciu z zespołem Skórzani Skarżysko Kamienna /SMS Kielce. Nie dość że nasz zespół przegrał spotkanie 1:3, to dodatkowo poważniej kontuzji kciuka prawej ręki nabawił się nasz grający trener Jan Włodarczyk którego czeka kilka tygodni przerwy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Neobus Raf-Mar Niebylec rozpoczął rundę rewanżową od dwóch porażek, nie zdobywając w tych meczach żadnych punktów. Spotkanie ze Skórzanymi miało przynieść przełamanie. Początek pierwszego seta to wyrównana gra obu zespołów dopiero od stanu 10:10 nasz zespół przejął inicjatywę odskakując rywalom na cztery oczka (16:12). Przewaga ta nie wystarczyła jednak do tego by odnieść zwycięstwo w secie numer jeden. Bardzo mocne zagrywki gospodarzy doprowadziły najpierw do remisu 22:22. Po przerwie na żądanie trenera gości punktowali już tylko gospodarze czego efektem było prowadzenie w meczu 1:0

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Po raz kolejny oba zespołu wymieniały się skutecznymi akcjami. Tym razem to jednak gospodarze jako pierwsi zdołali wysunąć się na kilkupunktowe prowadzenie (11:8). Ten stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo już po chwili Neobus Raf-Mar wyrównał, a następnie wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Wtedy na parkiecie w szeregach miejscowych pojawił się Zmiennicy.  Kiedy na tablicy widniał wynik 24:19 dla niebylczan przy próbie zablokowania ataku gospodarzy kontuzji nabawiał grający trener Jan Włodarczyk który został odwieziony do szpitala. W związku z absencją w tym meczu naszego drugiego atakującego Bartosza Golesza miejsce kontuzjowanego Jana Włodarczyka  zajął nominalny przyjmujący Kamil Warzocha. W decydującej fazie seta przyjezdni postawili kropkę nad „i”, wygrywając wysoko  seta numer 2.

Wydarzenia z seta drugiego miały widoczne konsekwencje w secie trzecim. Na pozycji atakującego pojawił się Dariusz Jakubek natomiast na pozycji przyjmującego zastąpił go Kamil Warzocha. Od początku seta ton grze nadawali miejscowi. Gdy przewaga sięgnęła sześciu oczek (16:10) o czas  poprosił grający bez trenera zespół gości. Potem gospodarze  odskoczyli jeszcze na kilka oczek i na tablicy widniał wynik   (18:11). Za Damiana Sąpóra na boisku zameldował się Szymon Soboń  ale to nie powstrzymało dobrze dysponowanych rywali, którzy z każdą akcją powiększali prowadzenie. Prowadząc swój zespół do wygranej 25:14

Do czwartej  partii zespół gości przystąpił do gry z Kamilem Warzochą na pozycji atakującego. Również i tą partię lepiej rozpoczęli zawodnicy Skórzanych, którzy prowadzili już 12:17. Wtedy o czas poprosił kapitan przyjezdnych Damian Sąpór, nie przyniosło to jednak spodziewanego efektu. Bardzo skuteczny w ataku był Patryk Więckowski, na którego barkach opierała się gra ofensywa zespołu gospodarzy. Dopiero w samej końcówce niebylczanie odrobili kilka punktów głównie za sprawą mocnej zagrywki Kamila Warzochy, jednak rozpędzeni zawodnicy Skórzanych nie oddali już zwycięstwa do końca tym samym wygrywając w całym meczu 3:1.

Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce - KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec  3:1

(25:22, 19:25, 25:14, 25:18)

Neobus Raf-Mar: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Pamułą, Kozdroń, Opoń (L) oraz Warzocha, Soboń.

Skórzani: Drewniak, Orobko, Fludra, Więckowski, Stós, Dyk, Grysak (L), Duluk (L) oraz Kopij, Kieras, Iszczuk, Ziemnicki