Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Niebylec przegrał z Avią Świdnik, wstydu jednak nie ma

Neobus Raf-Mar Niebylec przegrał z Avią Świdnik, wstydu jednak nie ma

13.01.2018

Pierwszy w tym roku mecz w niebyleckiej hali nie poszedł po myśli miejscowych siatkarzy. Przegrali oni z wyżej notowanym przeciwnikiem - ASPS Avią Świdnik 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 31:33), ale dzięki korzystnym dla nich wyników innych spotkań utrzymali swoją piątą lokatę w tabeli.

Niebylecki team po przegranym niespodziewanie ostatnim meczu w Rzeszowie chciał się szybko zrehabilitować i do tego spotkania przystąpił mocno skoncentrowany, mając jednak na uwadze, że to przeciwnik jest w tym meczu faworytem. Gospodarze od początku przystąpili do ataku i już przy wyniku 5:1 trener gości Sławomir Czarnecki wstrzymał grę biorąc pierwszy czas. Naszym siatkarzom przerwa nie przeszkodziła i dalej grali świetnie, przede wszystkim wspaniale blokując ataki przeciwnika. Pojedynczy blok Krzysztofa Pamuły (8:4), dwukrotnie Kamil Kwiecień łapie rywali również na pojedynczym bloku (17:12), a także w końcówce nasz rozgrywający Damian Sąpór blokuje w pojedynkę i zaraz potem zdobywa punkt efektowną kiwką z drugiej piłki. Wygrywamy wysoko 25:16.

Drugą partię goście rozpoczęli od minimalnej przewagi. Gospodarzom udało się wyrównać stan seta na 11:11 po nieudanym ataku Marcina Kurka w siatkę. Od tej pory goście odskakują dzięki zdecydowanie lepiej grającemu ich blokowi, czyli tym czym nasz zespół górował w pierwszym secie. Nie pomogły zmiany: w miejsce Sąpóra wszedł Szymon Soboń, a za Włodarczyka na parkiecie pojawił się Bartosz Golesz. As serwisowy Dawida Jakóbskiego (16:18) wprowadził jeszcze trochę niepokoju w szeregi Świdniczan, dlatego ich trener wziął przerwę. Goście do końca kontrolowali już sytuację, a ostatnią piłkę zdobył dla nich Wojciech Gajosz obijając nasz potrójny blok. Na tablicy świetlnej remis 1:1.

Trzecia odsłona spotkana była wyjątkowo wyrównana. Na początku minimalnie lepsi byli przyjezdni ale po pojedynczym bloku Kwietnia i chwilę później wspaniałym ominięciu przez Jakubka potrójnego bloku nasz zespół obejmuje prowadzenie 12:11. Radość nie trwała długo. Goście prowadzą 16:15, a trener Włodarczyk znów wprowadza Golesza i Sobonia, i chwilę później Kamila Warzochę. Zmiany ponownie nic nie dają, a goście konsekwentnie punkt po punkcie powiększają prowadzenie. Kropkę na "i" w tej partii stawia kapitan Avii - Jakub Guz, a końcowy wynik 25:20 dla gości.

W ostatnim secie podopieczni Włodarczyka nie mając już nic do stracenia rzucili się do ataku. Prowadzimy już 6:3 po wspaniałym bloku Jakubka i Włodarczyka, jednak chwilę później Błażej Czarnecki doprowadza do wyrównania (7:7) atakując pomiędzy nasz blok. Przy wyniku 17:19 wydaje się, że gra potoczy się jak w dwóch poprzednich odsłonach, jednak gospodarze dwojąc się i trojąc odrabiają straty i dopadają rywali po pierwszym meczbolu (24:24). Po dziesięciu piłkach meczowych (cztery dla Niebylca, sześć dla Świdnika) szalę wyniku przechylają na swoją korzyść zawodnicy Avii. Najpierw Wojciech Gajosz zdobywa punkt z drugiej piłki chytrze wrzucając ją pomiędzy naszych zawodników, a następnie Marcin Kurek przypieczętowuje zwycięstwo mocnym atakiem.

MVP meczu został zawodnik Avii Świdnik Błażej Czarnecki.

Ciekawy mecz, mnóstwo zwrotów i akcji, i mimo przegranej mógł się podobać zgromadzonym kibicom. Niestety gospodarze pozostają w nowym roku kolejny raz bez zdobyczy punktowej, więc pozostaje wiara w przysłowie "do trzech razy sztuka". Za tydzień spotkanie wyjazdowe z zespołem Skórzani Skarżysko Kamienna/SMS Kielce.

Serdeczne podziękowania dla OSP Baryczka za zabezpieczanie bezpieczeństwa podczas meczu.

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - ASPS Avia Świdnik 1:3

(25:16, 21:25, 20:25, 31:33)

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Pamuła, Jakóbski, Opoń (L) oraz Golesz, Soboń, Warzocha, Kozdroń

Świdnik: Gajosz, Pigłowski, Kurek, Machowicz, Żywno, Guz, Bonisławski (L) oraz Misztal, Kasiura, Czarnecki, Sajdak