Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPorażka w trzech setach z zespołem AKS V LO Rzeszów

Porażka w trzech setach z zespołem AKS V LO Rzeszów

07.01.2018

Siatkarze Neobusa Raf-Mar Niebylec ulegli w pierwszym meczu 2018 roku  AKS-owi V LO Rzeszów, O wygranej rzeszowian zdecydowała lepsza gra na siatce oraz regularna zagrywka. Po dziesięciu meczach zespół Jana Włodarczyka ma na koncie 16 oczek co daje piątą lokatę w tabeli II Ligi.

Neobus Raf-Mar Niebylec rozpoczął mecz w najmocniejszym składzie. Młody zespół z Rzeszowa postawił w tym meczu na mocną zagrywkę. Trzeba przyznać, że była ona mocna i regularna. W dodatku goście w pierwszej partii oddali rywalom mnóstwo punktów po błędach własnych. W końcówce podopieczni Jana Włodarczyka zniwelowali dystans do trzech oczek (22:19), ale decydujące słowo należało do gospodarzy.

Druga odsłona w dalszym ciągu stała pod znakiem bardzo dobrej gry juniorów Resovii, którzy natchnieni zwycięstwem w premierowej odsłonie wyraźnie złapali wiatr w żagle. W zespole z Niebylca zawodziła gra na skrzydłach, a poza tym nadal dużo było błędów. Problemy z przyjęciem sprawiły, że niebylczanie nie mogli korzystać z gry środkiem. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20.

Do trzeciej części meczu niebylecki zespół wyszedł w zmienionym ustawieniu. Na parkiecie pojawili się , Bartosz Golesz oraz Dawid Jakóbski. Przy stanie 6:2 o czas poprosił trener gości Jan Włodarczyk. Po czasie niebylczanie zaczęli odrabiać straty zbliżając się do rywala na trzy oczka. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Rozpędzeni rzeszowianie szybko wrócili do dobrej dyspozycji i wypracowali bezpieczną przewagę (16:10). Ten zapas wystarczył do zwycięstwa w secie do 20, a w całym meczu 3:0.

AKS V LO Rzeszów - Neobus Raf-Mar Niebylec 3:0 (25:20, 25:20, 20:20)

Rzeszów: Paszek, Lasocki, Paterek, Bożek, Zubik, Cebula, Małek, Woźniak (L) oraz Nykiel. Olejnik Trener: J. Podpora

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kwiecieńi, Włodarczyk, Warzocha, Kozdroń, Opoń (L) oraz Golesz, Jakóbski, Soboń. Trener: J. Włodarczyk

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra za tydzień 13 stycznia o godzinie 18:00 z  Avią Świdnik.