Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWygrana po pięciosetowym boju w Kozienicach

Wygrana po pięciosetowym boju w Kozienicach

26.11.2017

Pierwsza wygrana na trudnym terenie w Kozienicach stała się faktem! Neobus Raf-Mar Niebylec rozprawił się z zespołem KKS Kozienice 3:2. Wyjazdowa wygrana pokazała, że w przedostatnim meczu pierwszej rundy  sezonu zasadniczego  nasi siatkarze wchodzą z wysoką formą. Nasz zespół po wygranej zajmuje piąte miejsce w tabeli znacznie zbliżając  się do jej czołówki.

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w najmocniejszych składach. Premierowa odsłona lepiej rozpoczęli gospodarze. Niebylczanie popełniali sporą ilość błędów szczególnie w polu zagrywki. W drugiej połowie seta KKS kontynuował dobrą  grę przez co, był skuteczniejszy w ataku, co szybko pozwoliło osiągnąć bezpieczną przewagę. W końcówce po stronie Neobusa Raf-Mar zabrakło skuteczności. Przy stanie 18:13 Trener Włodarczyk poprosił o czas. Kozieniczanie z łatwością dowieźli zwycięstwo do końca, pozwalając ugrać rywalom tylko 17 oczek.

Do drugiej partii Neobus Raf-Mar Niebylec przystąpił bardzo zmotywowany. Przy zagrywce Kwietnia było 6:2 dla gości. Chwilę później było już 15:12. W ataku nie do zatrzymania był Krzysztof Pamuła, przyjmujący Neobusa Raf-Mar, W decydującym momencie  w polu serwisowym pojawił się Damian Sąpór i przy jego zagrywkach zespół z Niebylca miał w górze piłkę setową przy stanie 24:22. Ostatnie słowo należało  do przyjezdnych, którzy po skutecznym ataku, zwyciężyli w secie numer 2.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli zawodnicy KKSu W grze niebylczan pojawiło się sporo niedokładności, Neobus Raf Mar nie mógł skończyć piłek w ataku, przez co gospodarze wypracowali dużą przewagę, zmuszając przyjezdnych do wzięcia czasu przy stanie (20:15). Zarówno KKS, jak i Neobus Raf-Mar nie szczędzili sobie mocny ciosów. Gra skrzydłami mogła się podobać kibicom obserwującym to widowisko. Jednak kozieniczanie nie oddali prowadzenia pewnie wygrywając seta 25:18, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1.

Czwartą  odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy Neobusa Raf-Mar, odskakując rywalom na dwa oczka. Wtedy zdenerwowany trener Gości Marek Grzelczak  poprosił o czas dla swojego zespołu. Po niej kolejny błąd popełniła sędzia nie odgwizdując kolejnego podwójnego odbicia rozgrywającemu gospodarzy   i na  tablicy wyników pojawił się wynik 17:17. Od tego  momentu do głosu doszli goście dobra gra w bloku mocne zagrywki Patryka Kozdronia dały prowadzenie Neobusowi Raf-Mar 21:18. Kozieniczanie próbowali jeszcze odrobić straty ale to nie wystarczyło aby pokonać w tym secie zespół z Niebylca.

Wojnę nerwów, jak potocznie nazywany jest piąty set, lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w bojowych nastrojach podeszli do decydującej partii na tablicy widniał wynik 5:2 Jednak przy zmianie stron Neobus Raf-Mar prowadził już 8:7. Doskonale w zagrywce spisywał się Kamil Kwiecień bardzo dobrze funkcjonował blok co doprowadziło do pierwszej piłki meczowej przy stanie 14:11. Gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty głównie za sprawą bardzo dobrej zagrywki  Korycińskiego  jednak  więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Neobusa Raf-Mar wygrywając  tie-break do 13.

KKS Kozienice– KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 2:3

(25:17, 22:25, 25:22, 23:25, 13:15)

Kozienice: Wanat, Koryciński M., Koryciński B., Jeziorowski, Kiraga, Kałasz, Rdułtowski (L).oraz Kalita, Fryszkowski.

Niebylec: Sąpór, Włodarczyk, Pamuła, Jakubek, Kwiecień, Kozdroń, Opoń (L) oraz Warzocha.