Jesteś tutaj: Strona głównaNewsWicelider wyjechał z Niebylca bez punktów

Wicelider wyjechał z Niebylca bez punktów

18.11.2017

W meczu 7 kolejki pomiędzy KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec, a LKPS Politechnika  Lublin trzy punkty zgarnęli gospodarze wygrywając całe spotkanie 3:0 (27:25, 25:23, 25:21). Mimo zwycięstwa w trzech setach lublinianie postawili naszym siatkarzom trudne warunki, przez co mecz stał na wysokim poziomie.

Siatkarze Politechniki w poprzedniej kolejce pauzowali, a we wcześniejszych meczach zdobyli 13 punktów, uznając jedynie wyższość Karpat Krosno. Do Niebylca przyjechali więc jako wicelider grupy 6. Nasi siatkarze po ostatniej przegranej w Krośnie chcieli się mocno zrehabilitować wykorzystując ku temu grę we własnej hali i przy żywiołowo wspomagającej ich publiczności.

Do stanu 10:10 trwało wzajemne badane przeciwnika. Potem gospodarze nieznacznie odskakiwali rywalom, ale ci zaraz niwelowali przewagę i na tablicy świetlnej po raz kolejny widniał remis. Pod koniec wyrównanej partii zespoły grały już punkt za punkt. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali podopieczni trenera Włodarczyka, którą po grze na przewagi mocnym atakiem zakończył Dariusz Jakubek (27:25).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście i przez większość partii utrzymywali jedno lub dwu punktowe prowadzenie. Miejscowi doprowadzili stan rywalizacji do remisu 14:14 i po kilku ciekawych akcjach wyszli na minimalne prowadzenie, którego już do końca partii nie oddali. Goście wielokrotnie psuli swoje zagrywki przez co bardzo ułatwiali zadanie naszym siatkarzom. Również ostatnia piłka po zagrywce zatrzymała się na siatce po stronie rywala.

Ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla niebylczan. Po dobrej grze blokiem i w ataku wyszli na wysokie prowadzenie już na początku seta (9:4). Trener gości wprowadził aż czterech zmienników ale najbardziej trafnym wyborem było wprowadzenie Szymona Seligi, który potężną zagrywką kilkukrotnie niwelował prowadzenie naszego zespołu. Jednak dobrze dzisiaj dysponowani gospodarze nie dali sobie wyrwać przewagi i pewne ją kontrolowali. Spotkanie mocnym zbiciem zakończył Kamil Kwiecień, a najlepszym zawodnikiem w zespole gospodarzy został wybrany Krzysztof Pamuła, który z meczu na mecz gra coraz lepiej i zaczyna stanowić pewny punkt w kadrze trenera Włodarczyka.

Mecz zabezpieczała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Blizianki za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Za tydzień nasz zespół jedzie do Kozienic, gdzie będzie okazja zrewanżować się za przegraną i odpadnięcie z play-offów w poprzednim sezonie właśnie z zespołem KKSu.

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - LKPS Politechnika Pszczółka Lublin 3:0

(27:25, 25:23, 25:21)

Neobus Raf-Mar: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Jakóbski, Włodarczyk, Pamuła, Opoń (L)

Politechnika Pszczółka: Antoszak, Rejowski, Czubiński, Polczyk, Jesień, Zięzio, Cymerman (L) oraz Toborek,  Seliga,  Kostaniak,  Grochowski,  Borris