Jesteś tutaj: Strona głównaNewsJeden cenny punkt na trudnym terenie w Świdniku.

Jeden cenny punkt na trudnym terenie w Świdniku.

27.10.2017

Neobus RAF-MAR Niebylec był bardzo bliski pokonania Avii Świdnik. Warto podkreślić że niebylczanie przegrywali w meczu już 0:2 by odrobić straty i doprowadzić w meczu do piątego seta. Dwie pierwsze odsłony należały do gospodarzy, jednak w dwóch kolejnych partiach to goście pokazali charakter. W tie-breaku lepiej zagrali podopieczni Sławomira Czarnieckiego, i to do nich powędrowały dwa punkty.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Dobrze na zagrywce prezentował się Damian Sąpór i na tablicy widniał wynik 3:0 dla zespołu gości. Mimo początkowego oporu rywali z Niebylca zespół Avii prezentował coraz skuteczniejszą siatkówkę, Dobrze funkcjonowała gra na skrzydłach, wychodziły też kontry. W drugiej części premierowej odsłony Avia odskoczyła na pięć oczek (20:15). Od tego momentu niebylczanie zdobyli już tylko jeden punkt. Czego efektem była przegrana w secie pierwszym do 16.

Skuteczna postawa Świdniczan w secie pierwszym bezpośrednio przełożyła się na kolejną odsłonę. Podopieczni Sławomira Czarneckiego konsekwentnie gromadzili punkty. Gdy na tablicy widniał wynik 18:14 na korzyść gospodarzy, o czas poprosił szkoleniowiec Neobusa Raf-Mar Jan Włodarczyk. Po niej sytuacja nie uległa większej zmianie. W końcówce na parkiecie po stronie gości zameldowali się zmiennicy: atakujący Bartosz Golesz, rozgrywający Szymon Soboń. Zespół Avii nadal bardzo dobrze prezentował się na zagrywce oraz w ataku, dzięki czemu zwyciężył w secie drugim różnicą ośmiu oczek.

Gdy wydawało się, że trzecia partia będzie tylko formalnością dla gospodarzy, zespół z Niebylca całkowicie odmienił oblicze swojej gry. Neobus Raf-Mar razili miejscowych silną zagrywką, z którą przyjmujący świdnickiego zespołu mieli olbrzymie kłopoty. Przewaga Niebylczan rosła w bardzo szybki tempie. Przy stanie 15:10 w ekipie miejscowych doszło do kilku zmian na boisku pojawili się zawodnicy, którzy mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. Jednak i oni nie potrafili przeciwstawić się śmiało poczynającym się rywalom. Ostatecznie Neobus Raf-Mar wygrał seta trzeciego 25:19.

Niemoc gospodarzy z trzeciej odsłony trwała nadal. Goście dalej prezentowali się skutecznie w polu serwisowym, natomiast zawodnicy trenera Czarneckiego mieli problem z wykończeniem ataku. Niebylczanie szybko zbudowała bezpieczną przewagę (10:5), którą konsekwentnie powiększali w dalszej fazie seta. Linie przyjęcia Avii próbowali poprawiać zmiennicy, ale prowadzenie gości ani na chwilę nie malało. W końcówce świdniczanie próbowali zaskoczyć rywali swoją zagrywką, ale ostatecznie zespół z Lubelszczyzny ugrał w tej partii tylko 14 oczek.

Oba zespoły przystąpiły do tie-breaka mocno zmobilizowane. Pierwsze trzy akcje to punkty dla Neobusu Raf-Mar. Po niej trzy oczka z rzędu zdobyli gospodarze i było 3:3. Zmiana stron to wynik 8:6 dla Avii. Po niej rozpoczęła się prawdziwa wymiana ciosów. Niebylczanie wzmocnili zagrywkę, a prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Nerwowa końcówka (13:13) padła łupem gospodarzy, którzy w ostatniej chwili wyrwali zwycięstwo firmowemu teamowi Neobus Raf-Mar.

Oba zespoły w piątkowy wieczór pokazały ciekawą siatkówkę. Pomimo straty dwóch punktów, Neobus Raf-Mar zasługuję na pochwałę. Mimo tego, iż nasi siatkarze przegrywali już w meczu 0:2 potrafili się podnieść pokazując tym samym ogromną wolę walki.

Avia Świdnik – Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2

(25:16, 25:19, 19:25, 14:25, 15:13)

Avia Świdnik: Misztal, Kurek, Baranowski, Guz, Machowicz, Żywno, Czarnecki, Bronisławski (L) oraz Pigłowski, Kasiura, Sajdak, Gajosz.

Neobus Raf-Mar: Kozdroń, Sąpór, Warzocha, Kwiecień, Włodarczyk, Jakubek, Opoń (L) oraz Soboń, Golesz.