Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPierwszy mecz sezonu tuż tuż...

Pierwszy mecz sezonu tuż tuż...

07.10.2017

Rozpoczęcie nowego sezonu dla naszego zespołu zbliża się wielkimi krokami dlatego warto przypomnieć kilka ważnych informacji o drużynach, z którymi zmierzy się nasz zespół oraz o systemie rozgrywek w II Lidze.

Zespół z Niebylca w rozgrywkach ligowych występował już siedmiokrotnie, sezon 2017/2018 będzie trzecim w II Lidze. Zapewne wszyscy pamiętają rok 2016, kiedy to naprawdę niewiele zabrakło, aby awansować do zaplecza Plus Ligi czyli I Ligi Dlatego zarówno kibice, działacze, a przede wszystkim sami siatkarze wierzą, że stać ich kiedyś na ten wyczyn. A czy będzie to w tym sezonie - zobaczymy.

W nowym sezonie w II Lidze gr. VI zagra 9 zespołów. Niespodziewanie z rozgrywek wycofał się zespół Dunajca Nowy Sącz, który w pierwszej kolejce miał zmierzyć się z naszym zespołem, przez co podopieczni trenera Włodarczyka mają tydzień czasu więcej na przygotowania do sezonu.

Do zespołów, które znamy już z poprzednich rozgrywek w II Lidze (AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno, KS Błękitni Ropczyce, LKPS Politechnika Pszczółka Lublin, AKS V LO Rzeszów, ASPS Avia Świdnik) dołączyły dwa nowe: Skórzani Skarżysko-Kam./SMS Kielce oraz Czarni II Radom. Nasz zespół czekają zatem kolejne dalekie wyjazdy.

Rozgrywki II Ligi rozpoczynają się od rundy zasadniczej (mecze każdy z każdym, mecz i rewanż). 8 najlepszych drużyn awansuje do I rundy fazy play off natomiast zespoły z miejsc 9. i 10. powinny rozegrać mecz o utrzymanie. Po wycofaniu się zespołu z Nowego Sącza sprawa spadku jest już oczywista.

W I rundzie fazy play off 8 zespołów zostanie podzielone na 4 pary (8-1, 7-2, 6-3, 5-4). Wygrane w dwumeczu plus ewentualny dodatkowy mecz  dają przepustkę do kolejnej rundy. Przegrani klasyfikują się na miejscach 5-8 na podstawie tabeli po fazie zasadniczej.

II runda play off to już tylko dwie pary. Zwycięzcy trzech spotkań zagrają w turnieju półfinałowym, natomiast przegrani zostają sklasyfikowani na miejscach 3-4 na podstawie tabeli po fazie zasadniczej.

Do Turnieju Półfinałowego trafia 12 zespołów. Są to zwycięzcy swoich pojedynków w poprzedniej rundzie ze wszystkich sześciu grup II Ligi. Zespoły ostaną podzielone na trzy grupy, w której zagrają każdy z każdym. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc zagrają w turnieju finałowym.

Turniej Finałowy to ostatni etap w drodze do I Ligi. Trafia do niego 6 zespołów, które zostają podzielone na dwie grupy i rozgrywają spotkania każdy z każdym. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc obu grup grają między sobą spotkania z zaliczeniem wyników z pierwszej części turnieju. Ostatecznie dwie najlepsze drużyny zagrają w I Lidze.

Awans do I Ligi nie jest więc sprawą łatwą, ale nasi siatkarze już raz w Turnieju Finałowym grali. Czekamy więc na pierwsze spotkania i dobre wieści z parkietów.

Sponsorzy strategiczni

Pozostali sponsorzy


Sponsor techniczny

Reklama

 

 

Patronat Medialny

Następny mecz

-:-

AKS
V LO
Rzeszów

 

Neobus Raf-Mar
Sołek Cars
Niebylec

sobota, 6 paździrnika 2018
Rzeszów,
godz. 18:00

runda zasadnicza

Ostatni mecz


3:2

Karpaty
Glass
Krosno

 

KS SMS
Neobus Raf-Mar
Niebylec

środa, 2 maja 2018
Krosno,
godz. 18:00

II runda play-off

Runda zasadnicza

.
 Karpaty Krosno
0 0
.
 Politechnika Lublin 0 0
.
 Avia Świdnik 0 0
.  KS SMS Niebylec 0 0
.  Błękitni Ropczyce
0 0
.  KKS Kozienice
0 0
.  AKS V LO Rzeszów
0 0
.
 PZL Sędziszów
0 0

» szczegóły tabeli

Reklama

Licznik odwiedzin

422026
dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
poprzedni tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogółem
21
121
878
410225
2953
6217
422026
twoje IP: 54.158.52.166
24.09.2018 05:31

ONLINE

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Transfery

Przychodzący:

- Marcin Marciniak (EKS Skra Bełchatów)
- Marcin Cebula (Asseco Resovia Rzeszów)
- Grzegorz Skomro (Karpaty Krosno)
- Łukasz Drążek (Karpaty Krosno)
- Igor Oziabło (AT Jastrzębski Węgiel)
- Marcin Kukulski (Jastrzębski Wegiel)

Odchodzący:

- Jakub Opoń (Karpaty Krosno),
- Szymon Soboń (MKS MOSIR Jasło)
- Kamil Kwiecień (?),
- Patryk Kozdroń (?),
- Krzysztof Pamuła (MKS Wisłok Strzyżów),

Free business joomla templates