Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPierwszy mecz sezonu tuż tuż...

Pierwszy mecz sezonu tuż tuż...

07.10.2017

Rozpoczęcie nowego sezonu dla naszego zespołu zbliża się wielkimi krokami dlatego warto przypomnieć kilka ważnych informacji o drużynach, z którymi zmierzy się nasz zespół oraz o systemie rozgrywek w II Lidze.

Zespół z Niebylca w rozgrywkach ligowych występował już siedmiokrotnie, sezon 2017/2018 będzie trzecim w II Lidze. Zapewne wszyscy pamiętają rok 2016, kiedy to naprawdę niewiele zabrakło, aby awansować do zaplecza Plus Ligi czyli I Ligi Dlatego zarówno kibice, działacze, a przede wszystkim sami siatkarze wierzą, że stać ich kiedyś na ten wyczyn. A czy będzie to w tym sezonie - zobaczymy.

W nowym sezonie w II Lidze gr. VI zagra 9 zespołów. Niespodziewanie z rozgrywek wycofał się zespół Dunajca Nowy Sącz, który w pierwszej kolejce miał zmierzyć się z naszym zespołem, przez co podopieczni trenera Włodarczyka mają tydzień czasu więcej na przygotowania do sezonu.

Do zespołów, które znamy już z poprzednich rozgrywek w II Lidze (AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno, KS Błękitni Ropczyce, LKPS Politechnika Pszczółka Lublin, AKS V LO Rzeszów, ASPS Avia Świdnik) dołączyły dwa nowe: Skórzani Skarżysko-Kam./SMS Kielce oraz Czarni II Radom. Nasz zespół czekają zatem kolejne dalekie wyjazdy.

Rozgrywki II Ligi rozpoczynają się od rundy zasadniczej (mecze każdy z każdym, mecz i rewanż). 8 najlepszych drużyn awansuje do I rundy fazy play off natomiast zespoły z miejsc 9. i 10. powinny rozegrać mecz o utrzymanie. Po wycofaniu się zespołu z Nowego Sącza sprawa spadku jest już oczywista.

W I rundzie fazy play off 8 zespołów zostanie podzielone na 4 pary (8-1, 7-2, 6-3, 5-4). Wygrane w dwumeczu plus ewentualny dodatkowy mecz  dają przepustkę do kolejnej rundy. Przegrani klasyfikują się na miejscach 5-8 na podstawie tabeli po fazie zasadniczej.

II runda play off to już tylko dwie pary. Zwycięzcy trzech spotkań zagrają w turnieju półfinałowym, natomiast przegrani zostają sklasyfikowani na miejscach 3-4 na podstawie tabeli po fazie zasadniczej.

Do Turnieju Półfinałowego trafia 12 zespołów. Są to zwycięzcy swoich pojedynków w poprzedniej rundzie ze wszystkich sześciu grup II Ligi. Zespoły ostaną podzielone na trzy grupy, w której zagrają każdy z każdym. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc zagrają w turnieju finałowym.

Turniej Finałowy to ostatni etap w drodze do I Ligi. Trafia do niego 6 zespołów, które zostają podzielone na dwie grupy i rozgrywają spotkania każdy z każdym. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc obu grup grają między sobą spotkania z zaliczeniem wyników z pierwszej części turnieju. Ostatecznie dwie najlepsze drużyny zagrają w I Lidze.

Awans do I Ligi nie jest więc sprawą łatwą, ale nasi siatkarze już raz w Turnieju Finałowym grali. Czekamy więc na pierwsze spotkania i dobre wieści z parkietów.

Sponsorzy strategiczni

Pozostali sponsorzy


Sponsor techniczny

Reklama

 

 

Patronat Medialny

Następny mecz

KONIEC SEZONU

Ostatni mecz


3:2

Karpaty
Glass
Krosno

 

KS SMS
Neobus Raf-Mar
Niebylec

środa, 2 maja 2018
Krosno,
godz. 18:00

II runda play-off

Tabele PLAY-OFF

1.
 Karpaty Glass Krosno
5 3
2.  Neobus Raf-Mar Niebylec 5 2

1.  Avia Świdnik 4 3
2.  Politechnika Lublin 4 1

Reklama

Licznik odwiedzin

406046
dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
poprzedni tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogółem
128
149
648
393805
2889
5625
406046
twoje IP: 54.81.71.68
21.06.2018 19:36

ONLINE

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Transfery

Przychodzący:

- Jan Włodarczyk trener (Błękitni Ropczyce),
- Dariusz Jakubek (Karpaty Krosno),

- Jakub Opoń (Karpaty Krosno),

- Kamil Warzocha (PZL Sędziszów Młp.),
-
Szymon Soboń (APPGO II LO Rzeszów,
- Kamil Kwiecień (PZL Sędziszów Młp.),
-
Bartosz Golesz (AKS Resovia),
- Przemysław Mazur (Błękitni Ropczyce),

Odchodzący:

- Tomasz Józefacki trener (PZL Sędziszów Młp.),
- Jacek Pszonka (Karpaty Krosno),
- Rafał Szczęch (PZL Sędziszów Młp.),
- Tomasz Leik (AZS UWM Olsztyn),
- Karol Jankiewicz (AZS UWM Olsztyn),
- Wojciech Zięzio (LKPS Lublin),
-
Mateusz Wojtowicz (LKS Głogovia),
-
Tomasz Podulka (Karpaty Krosno, II trener)

Free business joomla templates